Perkusjonalia – Nagrywanie

Nadszedł czas na kolejną, małą relację z naszego studia-perkusjonalia!

W dalszym ciągu pracujemy nad płytą Sandry Jakubowiak.
Dzisiaj skupiliśmy się na nagrywaniu różnego rodzaju ,,przeszkadzajek”, zobaczcie więc jak to wygląda w praktyce.

Perkusjonalia

Może we wstępie trochę o samych instrumentach, perkusjonalia to instrumenty perkusyjne jednak często mogą być bardzo odległe od klasycznej perkusji. Standardowo mamy na myśli shake’ery, kongi, kahony, djembe… i tak można chyba wymieniać w nieskończoność. Często są to instrumenty, które odgrywają niezwykle ważne role w utworach pomimo tego, że rzadko są na pierwszym planie.

Deszcz Perkusjonalia Cofeina Studio Nagrań Bank Głosów Katowice

Instrument do robienia efektu deszczu

W Cofeina Studio często współpracujemy ze znakomitymi muzykami, tak było i w tym przypadku. Odwiedził nas wspaniały i niezastąpiony Sławomir Berny.
Jest to muzyk, którego chyba ciężko nie znać, brał on udział w niezliczonej liczbie projektów, nagrań płyt i występów na żywo. Na pewno możecie znać go ze współpracy z Orkiestrą Adama Sztaby.
Być może pamiętacie, że Sławomir Berny gościł już kiedyś w naszym studiu przy okazji nagrań dla zespołu Kosmo. Jeśli nie to zobaczcie tutaj.

 

 

Przejdźmy zatem do samego nagrywania-pod tym względem nagrywanie perkusjonaliów jest wyjątkowe i zdecydowanie różni się od innego typu sesji. Dlaczego? Głównie przez liczbę instrumentów jakie są wykorzystywane.
Djeble Perkusjonalia Cofeina Studio Bank Głosów KatowiceSławomir Berny Perkusjonalia Cofeina Studio Nagrań Bank Głosów KatowiceNagrywania w COfeina Studio Julek Perkusjonalia Cofeina Studio Nagrań Bank Głosów KatowiceMIkrofony Perkusjonalia Cofeina Studio Nagrań Bank Głosów Katowice

Mamy ich tu chyba największą różnorodność, od shake”rów do afrykańskich kong. Wydawać by się mogło, że może być trudno…  Na szczęście nie jest to takie skomplikowane, a na pewno dużo prostsze niż nagrywanie klasycznej perkusji o czym pisałem tutaj.

 

Więc do dzieła!
Stawiamy mikrofony, podłączamy wszystko co trzeba, omawiamy pomysły jak i na czym zagrać, i już. 🙂

Podsumowanie

Pod tym względem współpraca ze Sławomirem Bernym jest wspaniała. Chodzi tu nie tylko o pełen profesjonalizm i zawodowe podejście, ale i wspaniałą atmosferę. Na koniec mamy dla Was krótką relację z sesji, zapraszamy do obejrzenia.
Nie zapomnijcie zostawić łapki lub udostępnić znajomemu. Do zobaczenia następnym razem w Cofeina Studio.

Brak komentarzy

Opcja komenatarzy jest wyłączona.